سئو چیست؟

سئو چیست؟

سئو چیست؟ : سئو که با نام بهینه سازی موتور های جستجو شناخته می شود که در آن مجموعه اعمالی انجام می گیرد که در نهایت موجب عملکرد بهبود سایت بر طبق استاندارد و فاکتور های که موتور های جستجو تعیین نموده است می شود. پارامتر های بسیاری در سئو سایت اثر می گذارند؛ که رعایت تمامی این موارد سبب خواهد شد وب سایت شما در صفحه نتایج جستجو ظاهر گردد. در نتیجه افراد بسیاری وارد وب سایت شما خواهند شد و گوگل وب سایت شما را تحت عنوان یک وب سایت معتبر به حساب خواهد آورد. سئو پروسه پیچیده ای می باشد که به سهولت قابل اجرا نمی باشد.

چرا که علاوه بر اینکه شما بایستی دانش و اطلاعات کافی داشته باشید بایستی صبر و حوصله نیز داشته باشید. علاوه بر این موارد همواره بایستی اطلاعات خود را آپدیت نگه دارید چرا که با بروز رسانی و تغییرات الگوریتم های گوگل ممکن است عوامل که بر روی رتبه بندی و دیگر عوامل تغییر یابد . الگوریتم های گوگل بیش از 200 معیار  را برای رتبه بندی در نظر می گیرد. از اینرو اگر شما یک کارشناس سئو هستید بایستی مهم ترین پارامتر های که را انتخاب نموده و برای یک اجرا نمایید. در ادامه در این مطلب از مرکز داده مبین همراه ما باشید تا به صورت کامل در رابطه با سئو چیست؟ چند اصطلاح رایج، مراحل و تکنیک های آن گفتگو نماییم.

 

چرا سئو اهمیت دارد؟

سئو را میتوان قسمت مهم از بازاریابی دیجیتال دانست چرا که هر ساله اشخاص بسیاری با اهداف تجاری به منظور پیدا نمودن اطلاعات در رابطه با محصولات و خدمات میلیون ها جستحو می کنند. به هر اندازه سبب دیده شدن وب سایت خود شوید و البته داشتن رتبه بالا در مقایسه با رقبای خود بر افزایش درآمد شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود. علاوه بر این هنگامی که شما قادر باشید بدانید که مخاطبان شما به دنبال چه چیزی هستند بهتر خواهید توانست استراتژی سئو خود را پیاده نمایید.

چرا سئو اهمیت دارد؟

انواع سئو

در حالت کلی سئو را میتوان در چهار گروه جای داد که عبارت است از:

سئو داخلی

_ به تمامی فرآیند های بهینه سازی که در درون وب سایت صورت می پزیرد گفته می شود.

سئو خارجی

_ به تمامی فرآیند های بهینه سازی که در خارج از وب سایت صورت می گیرد اطلاق می گردد.

سئو فنی

_ به فرآیند بهینه سازی که یه منظور خزیدن هر چه بهتر موتور های جستجو در سایت صورت می گیرد اطلاق می گردد.

سئو محلی

_ به پروسه بهینه سازی که برای یک منطقه یا محل خاص صورت می گیرد اطلاق می شود.

نکته

برای آنکه بتوانید یک متخصص سئو شوید در وهله اول بایستی در رابطه با اصول اولیه سئو بدانید. پس از آن بایستی با یک برنامه ریزی به پیش بروید. در صورتی که زمان کافی برای انجام سئو سایت خود را ندارید در این صورت میتوانید از یک فرد که در این زمینه مهارت دارد کمک بخواهید.

کلمات کلیدی را میتوان تحت عنوان راهنما دانست که مشخص می کنند که محتوای وب سایت در رابطه با چه موضوعی می باشد. از لحاظ سئو کیوردز به کلماتی گفته می شود که افراد در موتور های جستجو وارد می نمایند.

اصطلاحات رایج در سئو

کلمات کلیدی.

صفحه نتایج موتور جستجو.

انکر تکست.

دامین آتوریتی.

پیج آتوریتی.

متا تگ.

انکر تکست.

کیورد.

لینک خارجی.

لینک داخلی.

نرخ کلیک.

و…..

 

اصطلاحات رایج در سئو

تکنیک های سئو

سئو کلاه سیاه

در  سئو کلاه سیاه فرآیند های انجام می گیرد که مورد تایید گوگل نمی باشد. سئوکارانی که از این تکنیک استفاده می نمایند. این احتمال ممکن است برای آنها به وجود آید  که از طرف گوگل جریمه شوند حتی ممکن است رتبه خود را از دست داده و از موتور های جستجو پاک گردند.

سئو کلاه سفید

تمامی فرآیند های که در سئو کلاه سفید انجام می گیرد مورد تایید گوگل می باشد. برای مثال برخی از تکنیک های که در سئو کلاه سفید انجام می گیرد عبارت است از استفاده کلمات کلیدی، تجزیه و آنالیز کلمات کلیدی و…. به دلیل آنکه رسیدن به هدف و دریافت نتیجه مطلوب در این تکنیک نیازمند مدت زمان بسیار است. افراد به سراغ سئو کلاه خاکستری میروند.

سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری را میتوان تلفیقی از سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه دانست. بعضی از تکنیک های این سئو میتوان به مواردی از قبیل محتوای چرخشی، لینک های خرید و…. اشاره نمود.

کلام پایانی

در صورتی که میخواهید رتبه بالایی در نتایج جستجو بدست آورید سئو بهترین و مطمئن ترین راهی است که در پیش روی شما قرار دارد. امیدواریم مطلب سئو چیست؟ چند اصطلاح رایج، مراحل و تکنیک های آن برزای شما مفید بوده باشد.

پیشنهاد مطالعه : آشنایی با سئوی خارجی سایت

کلام پایانی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *