نحوه اتصال ریموت به سرور

معمولا سرور های فیزیکی، خارج از دسترسی ما و شما هستند و در محلی به نام دیتاسنتر وجود دارند. از طریق ریموت شما می توانید به سرور خود متصل شوید و آن را مدیریت کنید.

ریموت دسکتاپ (Remote Desktop Connection) چیست؟

ریموت دسکتاپ یا به عبارتی Remote Desktop Connection به شما این امکان را می دهد که با کامپیوتر خود به سرور یا کامپیوتر دیگری که در جایی دیگر قرار دارد وصل شوید و کنترل آن را به اختیار بگیرید. برای انجام اینکار می باید ادامه این مقالهخ را مطالعه فرمایید.

نحوه اتصال ریموت

در مرحله اول از منوی Start کامپیوتر خود ، عبارت Remote Desktop Connection را در بخش جستجو وارد کرده  همچنین شما میتوانید عبارت mstsc در بخش RUN را وارد کرده و برروی دکمه ok کلیک نمایید.

ریموت دسکتاپ

مرحله دوم پس از کلیک برروی Remote Desktop Connection پنجره ی زیر نمایش داده خواهد شد. در فیلد Computer می بایست IP ماشین یا سرور مورد نظر خود را وارد کرده و بر روی دکمه ی Connect کلیک نمایید.

توجه :  IP و پورت مربوطه توسط شرکت مرکزداده مبین به ایمیل اصلی کاربری شما ارسال خواهد شد. در صورت عدم دریافت آن لطفا، از طریق ارسال تیکت به واحد پشتیبانی اطلاع دهید.

توجه : در این قسمت IP و پورت داده شده را به شکل IP:port وارد نمایید. (بطور مثال :  123.456.78.912:5657)

مرحله سوم در پنجره ی جدید، از شما درخواست می شود تا نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کرده و سپس برروی دکمه ی ok کلیک کنید.

معمولا نام کاربری administrator می باشد سپس رمز عبور خود را وارد می کنید.

توجه :  نام کاربری و پسورد سرور، توسط مرکزداده مبین به ایمیل اصلی کاربری شما ارسال خواهد شد. در صورت عدم دریافت آن لطفا، از طریق ارسال تیکت مراتب را اطلاع دهید.

در این بخش ممکن است با هشداری مطابق تصویر ذیل مواجه شوید، در این حالت می توانید تیک گزینه don’t Ask me again for connections to this computer را فعال کرده و سپس برروی دکمه ی Yes کلیک نمایید تا دیگر این پنجره در اتصالات آینده به سرور مورد نظر نمایش داده نشود.

پس از انجام این مراحل شما، به سرور خود متصل شده و میتوانید آن را مدیریت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *