طرز تهیه نسخه پشتیبان (Backup) سایت وردپرسی با افزونه UpdraftPlus

 

در ارتباط با تهیه نسخه پشتیبان برای سایت وردپرسی، بهترین افزونه موجود برای CMS وردپرس، افزونه UpdraftPlus می باشد. این پلاگین به شما کمک می کند که با تهیه نسخه پشتیبان در فضا های معتبر ابری مانند Dropbox  گوگل درایو و… و یا حتی در ایمیل به راحتی دخیره کنید. در ادامه این مقاله، آموزش استفاده از این افزونه رو به شما ارائه خواهیم داد.

پیشنهاد مطالعه: در صورت نیاز به خرید هاست می توانید وارد لینک آن شوید.

افزونه UpdraftPlus

یکی از مزایای افزونه UpdraftPlus این می باشد که، این افزونه میتواند به صورت زمان بندی مشخص محتوای و فایل های سایت خود را را بکاپ گیری کند.

جهت نصب افزونه UpdraftPlus، می توانید از طریق این مقاله از راه های مختلف این افزونه را نصب و استفاده کنید.

نصب افزونه UpdraftPlus

تنظیم افزونه UpdraftPlus

در ارتباط با تهیه نسخه پشتبان وردپرسی باید گفت که برای این که بتوانید از این افزونه استفاده کنید، باید به بخش تنظیمات وردپرس بروید و سپس روی بخش UpdraftPlus Backups کلیک کنید. در اینجا شما به صفحه تنظیمات افزونه UpdraftPlus هدایت می شوید. در این صفحه شما می‌توانید نسخه های پشتیبانی قدیمی و یا نسخه های پشتیبانی جدید را مشاهده کنید. همچنین شما می توانید با زدن روی دکمه ی Backup Now در لحظه از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

باید دانست که قبلا هم اشاره شد این افزونه قابلیتی را به شما می دهد که بتوانید به صورت خودکار و زمان بندی شده از سایت خود نسخه پشتیبانی تهیه کنید. برای انجام این کار می‌توانید به بخش تنظیمات وارد شوید و بعد روی دکمه ی File Backup Schedule بزنید و از حالت Manual خارج کرده و روی حالت دیگری قرار دهید. این کار باعث می شود افزونه مطابق با زمان بندی درخواست شده شما عملیات پشتیبان گیری را به صورت خودکار انجام دهد. فراموش نکنید پس انجام این کار ها، نغییرات خود را ذخیره کنید.

تنظیم افزونه UpdraftPlus

پس از تنظیم زمان بندی، باید در همان بخش تنظیمات، گزینه خود را انتخاب کنید. شما می توانید روی گزینه مورد نظر خود کلیک کنید. پس از کلیک یک لینک به شما نمایش داده می شود. در این لینک شما باید مرحله های احراز هویت خود را انجام دهید. در پایان شما باید روی دکمه ی Complete Setup کلیک کنید تا تنظیمات به پایان برسد.

بازگردانی نسخه پشتیبان با افزونه UpdraftPlus

حال اگر بخواهیم نسخه های پشتیبان مورد نظر خودمون را بازگردانی کنیم باید چه کار کرد؟

برای استفاده از این افزونه، نسخه های پشتیبان گرفته شده را بازگردانی کنید کافی است به بخش Existing Backups بروید. در این بخش کلیه نسخه های پشتیبان را میتوانید مشاهده کنید. برای بازگردانی روی نسخه مورد نظر خود کلیک کرده و دکمه Restore را کلیک کنید. حال در باکس باز شده می توانید انتخاب کنید کدام بخش ها بازگردانی شوند. همچنین می توانید انتخاب کنید تمامی بخش ها یعنی قالب ها، افزونه ها و … به صورت کامل بازگردانی شوند.

نتیجه گیری

افزونه UpdraftPlus یکی از بهترین افزونه های برای تهیه نسخه پشتیبان سایت وردپرسی می باشد. این افزونه دارای قابلیت هایی همچون زمان بندی تهیه نسخه پشتیبان می باشد. و همچنین امکان انتخاب مکان ذخیره سازی نسخه پشتیبان، این افزونه را به یک افزونه محبوب بین کاربران کرد. همچنین مرکز داده برای راحتی خیال کاربران به صورت هفتگی از تمامی اطلاعات سایت شما نسخه پشتیبان تهیه می کند. جهت شروع طراحی سایت وردپرس خود از طریق این لینک وارد شوید و سرویس خود را انتخاب کنید و کسب و کار خود را شروع کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *