7 افزونه بکاپ گیری در وردپرس

افزونه بکاپ گیری

افزونه بکاپ گیری ، یکی از انواع افزونه های کاربردی می باشد که به تهیه ی نسخه های بکاپ از اطلاعات موجود در سایت می پردازد.

اهمیت پشتیبان گیری از اطلاعات سایت

پشتیبان گیری ( Back up ) ، کپی کردن فایل ها و اطلاعات سایت ها در یک فضای امن و بازیابی آنها در زمان موردنیاز است. Back up به سه شیوه شامل دستی ، خودکار و با کمک افزونه ها انجام می شود. پشتیبان گیری از اطلاعات سایت ها از اقدامات ضروری برای افزایش امنیت وب سایت ها می باشد. اگر امنیت وب سایت برای شما حائز اهمیت است ، باید تمامی اقدامات امنیتی را انجام دهید.

اولین کاری که برای امنیت وب سایت خود انجام می دهید ، خرید هاست با امنیت مناسب می باشد. امنیت وب سایت ها در سرویس های میزبانی مختلف ، متفاوت است. به طور مثال امنیت سرور مجازی ، با امنیت هاست اشتراکی قطعاً تفاوت دارد. بنابراین با توجه به ویژگی های وب سایت خود ، یک سرویس میزبانی امن برای سایت خود انتخاب کنید. تهیه ی نسخه های پشتیبان گیری ، از دیگر اقدامات لازم برای حفظ امنیت وب سایت شما می باشد. به منظور تهیه ی نسخه های  Back up با استفاده از پلاگین ها ، با چندین پلاگین خوب در وردپرس آشنا می شویم.

پلاگین UpdraftPlus

 

افزونه بکاپ گیری

این افزونه بکاپ گیری ، از پر طرفدارترین پلاگین های رایگان وردپرس می باشد. شمار بالایی از وب سایت ها از این پلاگین استفاده می کنند. پلاگین UpdraftPlus ، امکان تهیه ی نسخه پشتیبان گیری کامل از سایت وردپرس و ذخیره آن در فضای ابری را بوجود می آورد. این افزونه می تواند به صورت اتوماتیک نسخه های پشتیبان گیری را در سرویس های ذخیره سازی ابری مختلف ، بارگذاری کند. امتیاز دیگر این افزونه ، امکان کنترل و مدیریت نسخه های بک آپ از پنل مدیریتی وردپرس می باشد.

افزونه بکاپ گیری VaultPress ( Jetpack Backup )

این پلاگین ، نسخه های بکاپ را به صورت روزانه و سریع تهیه می کند ، اما سرعت سایت را کاهش نمی دهد. این پلاگین از اسکن های امنیتی خوبی برخوردار است. شما می توانید تمامی قابلیت های بلااستفاده این افزونه را به شکل دستی غیرفعال نمایید تا سرعت سایت دچار مشکل نشود. این پلاگین نسبت به سایر پلاگین ها کمی گران تر می باشد.

پلاگین  BackupBuddy

یک افزونه بکاپ گیری محبوب وردپرس می باشد. با این افزونه امکان تهیه ی نسخه های پشتیبان گیری به صورت روزانه ، هفتگی ، ماهانه طبق برنامه ریزی مشخص وجود دارد. این افزونه نسخه های پشتیبان گیری را در سرویس های ذخیره سازی ابری به صورت اتوماتیک ، نگهداری می کند. همچنین این امکان وجود دارد که این نسخه ها را برای خود ، ایمیل کنید. این سرویس اشتراکی نمی باشد. امکان مدیریت و کنترل ده سایت وردپرسی از یک داشبورد را ایجاد می کند.

افزونه بکاپ گیری BlogVault

این پلاگین ، پشتیبان گیری را به صورت خودکار و روزانه انجام می دهد. پلاگین BlogVault مجهز به پشتیبان گیری هوشمند می باشد و تنها ویرایش های تدریجی را برای کمترین بار سرور همگام می کند. این افزونه به جزء پشتیبان گیری ، امکان بازیابی سایت را به آسانی ایجاد می کند. پلاگین BlogVault دارای قابلیتی می باشد که می توان با آن وب سایت خود را تست و آزمایش نمود. قیمت این پلاگین مناسب می باشد.

پلاگین BoldGrid Backup

 

افزونه بکاپ گیری

این پلاگین ، پشتیبان گیری را به صورت اتوماتیک انجام می دهد. امکان بازیابی سایت ، پس از خرابی یا از کار افتادگی سایت توسط این پلاگین وجود دارد. زمانی که اقدام به خرید هاست جدید می کنید ، با این افزونه می توانید جابه جایی سایت را به راحتی انجام دهید. این پلاگین دارای امکانات کاربردی زیادی می باشد.

افزونه بکاپ گیری BackWPup

این افزونه ، یک پلاگین پشتیبان گیری رایگان وردپرس است. امکان ذخیره سازی نسخه های پشتیبانی را در محیط های ابری مختلف و ایمیل یا رایانه کاربر ایجاد می کند. کار با این پلاگین راحت می باشد و امکان پشتیبان گیری اتوماتیک را بر اساس تعداد به روزرسانی های سایت فراهم می کند.

پلاگین Duplicator

این افزونه برای انتقال سایت های وردپرسی مورد استفاده قرار می گیرد. از قابلیت دیگر این پلاگین ، امکان پشتیبان گیری اتوماتیک برنامه ریزی شده است. این افزونه یکی از بهترین پلاگین ها برای تهیه ی نسخه های پشتیبان گیری است که کار با آن بسیار آسان می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *