6 نکته برای به دست آوردن رتبه یک نتایج جستجو

رتبه یک نتایج جستجو

رتبه یک نتایج جستجو ، از اهدافی است که وب سایت های گوناگون همواره با روش های مختلف به دنبال دستیابی به آن می باشند.

اصلی ترین عامل در دستیابی به این هدف ، محتوای وب سایت می باشد. محتواهایی که باید به بهترین صورت ، نیازهای کاربران اینترنتی را تأمین نمایند. تولید این محتوا ، باید بر اساس قواعد و اصول مشخصی صورت بگیرد تا بتواند اثربخشی موردنظر را داشته باشد. در تولید محتوا باید مواردی را درنظر داشته باشید که در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم.

پیش از بررسی نکات مهم برای دستیابی به رتبه یک نتایج جستجو ، این نکته را یادآور می شویم که خرید هاست مناسب برای دستیابی به اهداف وب سایت ها ضروری می باشد.

 

رتبه یک نتایج جستجو

تنوع را در محتواهای خود به کار ببرید

کاربران دارای سلیقه های متفاوتی می باشند. بعضی از کاربران محتواهای سبک و کوتاه و برخی دیگر محتواهای سنگین و طولانی را می پسندند. بعضی از کاربران عکس ها و ویدیوها را می پسندند و از آنها استفاده می کنند. ولی بعضی از کاربران به کار بردن عکس ها و فایل های صوتی و تصویری را در محتواها نمی پسندند. بنابراین با درنظر گرفتن نوع مخاطبان خود ، باید محتوایی شامل تصویرهای جذاب و ویدیوهای جالب و مفید تولید کنید.

از ویرایش متن اطمینان حاصل کنید

یکی از نکاتی که برای به دست آوردن رتبه یک نتایج جستجو باید درنظر داشته باشید ، تولید محتوای سئو محور است. در این راستا باید محتوای تولیدی خود را از نظر گرامر و خوانایی و نداشتن غلط املایی و … چک کنید. نوشتن محتوای ویرایش شده به معنای نویسندگی تخصصی نیست. هر نوع نوشته ای شامل مقاله ، داستان ، کمدی ، اخبار و … لحن و سبک متفاوتی را دارا می باشد. پاراگراف های خود را کوتاه کنید. از کنایه ، طنز ، متن های جذاب و … در متن خود استفاده نمایید.

از محتواهای کوتاه و بلند استفاده کنید

در اوایل کار خود می توانید محتواهایی با تعداد کلمات کم تولید کنید و ترافیک خوبی بدست بیاورید. اما با افزایش ترافیک وب سایت خود ، برای کسب رتبه یک نتایج جستجو باید به سراغ تولید محتواهای طولانی تری بروید. طول مناسب یک مقاله برای کسب رتبه بالا ، باید حداقل 700 کلمه باشد. البته تعداد کلمات یک محتوا بر اساس موضوع آن و جامعه هدف تعیین می شود. گاهی باید محتواهای طولانی تری تولید کرد تا نیاز کاربران تأمین گردد.

برای کسب رتبه یک نتایج جستجو ، تفاوت اعتبار و اصالت را درنظر داشته باشید

در صورتی که مدتی کار تولید محتوا انجام داده باشید ، به وجود یک تناقض میان توصیه هایی در زمینه سئو پی برده ید. از یک سو توصیه می شود که منابع تحقیقاتی ، محتواهای تخصصی ، لینک های با اعتبار و سایر منابعی که طبق سند و مدرک هستند ، با ارزش می باشند. از سویی دیگر ، توصیه می شود که محتواهای اصیل را با استفاده از خلاقیت و ابتکار تولید کنید و از کپی محتواها اجتناب کنید.

این بدان معنا می باشد که به منابع معتبر اعتماد کرده و از آنها استفاده نمایید ، اما کپی نکنید و یک محتوایی جدید و اصیل تولید کنید.

بهبنه سازی موبایل و دسکتاپ را همزمان انجام دهید

برای کسب رتبه یک نتایج جستجو ، به بهینه سازی موبایل و دسکتاپ همزمان توجه داشته باشید. همواره ترافیک موبایل از ترافیک دسکتاپ بیشتر می باشد. ولی زمان حضور در وب سایت ها ، توسط دسکتاپ بیشتر از موبایل می باشد.

جستجوهای موبایلی معمولاً در زمینه های تخصصی نمی باشند و با موضوعاتی مانند بهترین رستوران در تهران یا آدرس یک بیمارستان و … می باشند. در صورتی که موضوعات محتواهای شما در زمینه ای است که معمولاً توسط دسکتاپ خوانده می شود ، باید روی محتواهای طولانی تر تمرکز نمایید. محتواهای کوتاه را برای کاربران موبایل درنظر داشته باشید.

برای کسب رتبه یک نتایج جستجو ، فرمت را با متن هماهنگ کنید

 

رتبه یک نتایج جستجو

فرمت صفحات به تعداد کلمات ، تگ های عنوان و متا و HTML ، ساختار محتوا و … وابسته است. بر اساس موضوع محتوا به طراحی فرم صفحه اقدام نمایید. باید یک محتوایی یکپارچه تولید کنید که با هدف جلب رضایت کاربران تولید شود. نه اینکه محتوا صرفاً برای جلب نظر موتورهای جستجو تولید شود. قبل از پیاده سازی متن در صفحات ، یک فرمت مناسب برای محتوا درنظر بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *