11 نکته برای افزایش امنیت سرور مجازی ویندوز

امنیت سرور مجازی ویندوز

امنیت سرور مجازی ویندوز از اهمیت زیادی برخوردار است. در صورت نادیده گرفتن این موضوع مشکلات زیادی برای وب سایت ها بوجود می آید.

سرور مجازی دارای سیستم عامل لینوکس یا ویندوز می باشد. در ادامه نکات مهم درباره افزایش امنیت VPS دارای سیستم عامل ویندوز ، را بررسی می کنیم.

غیرفعال کردن حساب کاربری پیش فرض

در نخستین اقدام باید حساب کاربری پیش فرض را غیراکتیو کنید و یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید و امتیازات ادمین را به آن واگذار نمایید. زیرا حساب کاربری پیش فرض می تواند به سرعت هک گردد و مورد سوء استفاده قرار بگیرد.

ایجاد رمز عبور قوی برای افزایش امنیت سرور مجازی ویندوز

امنیت سرور مجازی ویندوز

 

انتخاب یک رمز قوی برای افزایش امنیت سرور مجازی ویندوز ضرورت دارد. بنابراین پس از خرید سرور مجازی و ایجاد یک حساب کاربری جدید ، یک رمز عبور مناسب برای آن تعیین کنید. رمز عبور نامناسب ، دردسرهای زیادی را بوجود می آورد و امنیت سرور مجازی را به خطر می اندازد. رمزهایی را انتخاب نمایید که توسط کاربران غیرمجاز قابل حدس زدن نباشد.

تغییر دادن پورت پیش فرض Remote Desktop Connection

امکان دستیابی به دسکتاپ ویندوز از راه دور وجود دارد. داده ها و اطلاعات ویندوز روی پورت پیش فرض 3389 می باشند. با توجه به عمومی و باز بودن این پورت ، امکان نفوذ و حمله به آن وجود دارد. پس تغییر پورت پیش فرض بسیار ضروری می باشد.

جلوگیری از دسترسی آی پی های ناشناس

باید دسترسی آی پی های ناشناس به سرور مجازی بسیار محدود شود. برای این کار باید دسترسی به اینترنتی با آی پی استاتیک فراهم شود. اینترنت های خانگی در بیشتر موارد فاقد آی پی آدرس استاتیک می باشند. شما باید دقت کنید که هنگام محدود کردن آی پی آدرس ها ، آی پی آدرس خود را محدود نکنید.

نصب آنتی ویروس برای افزایش امنیت سرور مجازی ویندوز

عدم نصب آنتی ویروس می تواند امنیت را به خطر بیاندازد. در صورتی که آنتی ویروس مناسبی روی سرور مجازی ویندوز نصب نشود ، برنامه های مختلف جاسوسی و تروجان و ویروس به سرور مجازی وارد می شوند. آنتی ویروس های خوبی برای نصب روی سرور مجازی ویندوز وجود دارند که حتی برخی از آنها رایگان می باشند.

فعال کردن فایروال ویندوز

اغلب سیستم عامل ها از فایروال پیش فرض برخوردار می باشند. فایروال در برابر بسیاری از تهدیدها مقاومت می کند و امنیت سیستم را برقرار می کند. با توجه به اهمیت کار خود در سیستم ، باید فایروال مناسبی استفاده کنید. برای کارهای حساس از فایرول پیش فرض ویندوز استفاده نکنید و فایروال های پیشرفته تری را به کار بگیرید.

به روزرسانی ویندوز برای افزایش امنیت سرور مجازی ویندوز

در زمان مشخص به آپدیت سیستم عامل سرور مجازی ، اقدام نمایید. به روزرسانی ها ، از سرور در مقابل بسیاری از خطرهای پیش رو محافظت می کنند.

به روزرسانی نرم افزارها

مایکروسافت برای برقراری امنیت ویندوز ، اقدامات زیادی را انجام می دهد. به همین علت است که ویندوز در مقایسه با سایر سیستم عامل ها امنیت خوبی دارد. ولی نصب نرم افزارهای مختلف روی ویندوز ، امنیت آن را تهدید می کند. به روزرسانی های منظم برنامه ها و نرم افزارهای موجود در سرور ، باید در دستور کار قرار بگیرد.

تنظیم کردن Remote Desktop Gateway

کدگذاری داده ها از برترین تکنیک ها برای افزایش امنیت سرور مجازی ویندوز است. انجام این کار توسط  Remote Desktop Gateway صورت می گیرد. این ابزار امکان دستیابی شما به سرور مجازی توسط وب و پروتکل های SSL/TLS را فراهم می کند. تنظیمات Remote Desktop Gateway را به صورتی انجام دهید که همه داده های شما رمز گذاری شوند.

تشخیص و پیشگیری از نفوذ

 

امنیت سرور مجازی ویندوز

 

تمام کاربران از این تکنیک استفاده نمی کنند ، در حالیکه خیلی کاربردی می باشد. برای به کارگیری این ابزار به همکاری شرکت ارائه دهنده سرور مجازی احتیاج دارید. این تکنیک همانند فایروال به صورت نرم افزاری است و ترافیک شبکه را آنالیز می کند و تهدیدهای احتمالی را شناسایی می کند.

استفاده از ابزار جاسوسی Spyware Protection برای افزایش امنیت سرور مجازی ویندوز

برنامه جاسوسی Spyware ، توانایی سرقت اطلاعات سرور را دارد. بنابراین به برنامه های ضد جاسوسی برای مقابله با نرم افزارهای جاسوسی نیاز داریم. این ابزارهای ضد جاسوسی قادر می باشند که ورود جاسوس افزارها را اطلاع رسانی کنند. با استفاده از این ابزارها سیستم را به صورت کامل اسکن کرده و در صورت وجود جاسوس افزارها ، آنها را نابود می کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *