10 اشتباه مهمی که سبب کاهش بازدید کنندگان سایت می شود

کاهش بازدید کنندگان سایت

کاهش بازدید کنندگان سایت ، خسارت های زیادی به وب سایت شما وارد می کند. در ادامه به بررسی عواملی که سبب این مشکل می شوند ، می پردازیم.

یکی از عواملی مهمی که در جذب بازدید کنندگان سایت نقش اساسی دارد ، افزایش سرعت بارگذاری وب سایت است. خرید سرور مجازی می تواند در افزایش سرعت وب سایت شما مؤثر باشد. حال به بررسی اشتباهات رایجی که سبب افت تعداد بازدیدها از سایت می شوند ، می پردازیم.

قرار دادن مطالب با فرمت PDF

برخی از وب سایت ها ، محتواهای خود را در فرمت های PDF یا doc در دسترس قرار می دهند. این امکان وجود دارد که کاربران نرم افزارهای پی دی اف خوان یا ورد را نداشته باشند و از مطالعه مطالب منصرف شوند. لذا بهتر است تمامی محتواهای خود را در توضیحات مطالب بنویسید که به آسانی در دسترس کاربر قرار بگیرند.

ارسال ایمیل اسپم گروهی

یکی دیگر از اشتباهاتی که موجب کاهش بازدید کنندگان سایت می شود ، ارسال ایمیل گروهی ناخواسته به کاربران اینترنت می باشد. این کار سبب می شود که همه ی ایمیل های وب سایت شما وارد فایل اسپم شود. این موضوع می تواند سبب کاهش رتبه وب سایت شما گردد.

عنوان نامناسب و افت بازدیدها از سایت

هر چقدر هم که محتوای شما با کیفیت باشد ولی عنوان نامناسبی داشته باشد ، نمی تواند مخاطبان اینترنتی را به خود جذب کند. عنوان باید به صورتی باشد که موتورهای جستجو آنها را به آسانی شناسایی کنند. در واقع عنوان باید با موضوع محتوا ، تناسب داشته باشد.

عدم تغییر رنگ برای لینک های سایت

عدم تغییر رنگ برای لینک های سایت ، از جمله اشتباهاتی است که سبب کاهش بازدیدکنندگان سایت می شود. کاربر باید از وجود لینک در متن به آسانی آگاه شود. نه اینکه وقت زیادی را صرف پیدا کردن لینک های موجود در متن کند. لذا با کمک CSS ، رنگ لینک های سایت را تغییر داده و آن را با رنگ متن متمایز کنید.

در صورت تمایل به تقویت مقالات با استفاده از لینک سازی داخلی به صفحه تقویت مقالات جدید مراجعه فرمایید.

باز شدن تمامی لینک ها در تب جدید

نباید تمامی لینک های شما در تب جدید باز شوند. فرض کنید که کاربران بخواهند 30 صفحه از سایت شما را مشاهده کنند ، در این حالت مرورگر آنها دچار مشکل نمی شود ؟ پس این کار اصلاً توصیه نمی شود و بازدید کنندگان سایت را عصبی و کلافه می کند.

فونت با سایز نامناسب ، از عوامل مؤثر در کاهش بازدید کنندگان سایت

متأسفانه بسیاری از وب سایت ها به این موضوع بی توجه هستند. متن های سایت آنها ، یا بسیار ریز است یا بسیار درشت است. فونت های ریز ، خوانایی خوبی ندارند و فونت های درشت ، چشم را اذیت می کند. کاربر از خواندن چنین متنی کلافه شده و از ادامه خواندن آن ، منصرف می شود. گاهی کاربر به محض باز شدن صفحه وب سایت و دیدن فونت نامناسب ، از سایت خارج می شود. لذا استفاده از فونتی با سایز مناسب ، اهمیت زیادی دارد و باید مورد توجه واقع شود.

نصب اسکریپت نال شده

برخی از وب مسترها یا مدیران سایت ها به منظور افزایش قابلیت های وب سایت خود ، اسکریپت های نال شده را نصب می کنند. این مسئله در افت بازدیدها از وب سایت اثرگذار می باشد. بنابراین نصب این اسکریپت ها ، توصیه نمی گردد.

دریافت بازدید یا کسب درآمد از پاپ آپ ، از عوامل مؤثر در کاهش بازدید کنندگان سایت

برخی از وب سایت ها از بازدیدهای سایت خود کسب درآمد می کنند. این کسب درآمد بدین شیوه است که بعد از ورود کاربر به سایت ، تعدادی پنجره مزاحم تبلیغاتی برای او گشوده می شود. کسانی که از این طریق کسب درآمد می کنند ، باید بدانند که به زودی بازدیدکنندگان خود را از دست خواهند داد. استفاده از پاپ ، اثرگذاری کوتاه مدتی دارد و در طولانی مدت موجب کاهش بازدیدهای آنها خواهد شد.

قرار دادن تبلیغ های زیاد

 

کاهش بازدید کنندگان سایت

 

قرار دادن بنرهای تبلیغاتی و سایر آیتم های تبلیغاتی ، برای کاربران ناخوشایند است و آنها را از وب سایت فراری می دهد. بسیاری از وب سایت ها دارای تبلیغات بسیار زیادی هستند. این مسئله در افت بازدیدها از وب سایت اثر زیادی دارد.

بک لینک های غیر قانونی ، از عوامل مؤثر در کاهش بازدید کنندگان سایت

بک لینک هایی که از سایر وب سایت ها خریداری می شوند ، در طولانی مدت موجب افت رتبه وب سایت می گردند. چون این بک لینک ها در کوتاه مدت نتیجه بخش هستند ، برخی از مدیران سایت از آنها استفاده می کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *