هاست NVME چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

هاست NVME چیست؟

امروزه استفاده از کامپیوتر ها و رایانه ها رونق زیادی پیدا کرده است . این موضوع بین اکثر جوانان و نوجوانان و حتی شرکت ها و اداره ها که برای انجام دادن کار های خود باید از آن ها استفاده کنند، نیز وجود دارد. شاید به هنگام کار با رایانه ها برای شما سوالی پیش آمده باشد که هاست NVME چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ و بخواهید جواب این سوال را بدانید. در صورت نیاز به خرید هاست می توانید به لینک آن مراجعه فرمایید.

ما در این مقاله قصد داریم برای شما از هاست NVME و کاربرد هایی که دارد، اطلاعات بسیار مفید و موثری را ارائه بدهیم.

هاست NVME چیست؟

این هاست مخفف کلمه  Non  volatile memory express  می باشد. هاست، یک حافظه غیر قابل فرار و با قابلیت ماندگاری بسیار بالایی است و با یک سرعت بسیار قوی نیز می باشد. هاست NVME  از سال 2009 وارد بازار شده است.سر دسته هدایت این هاست ، اینتل نیز می باشد.

هاست NVME در سال 2011 نسخه 1.1 آن مورد انتشار قرار گرفت. امکانات زیادی را در این نسخه قرار دادند که می تواند به راحتی از ssd  با استفاده از چندین در گاه از PCle  پشتیبانی می کند. هاست NVME در سال 2014 نیز ، نسخه 1.2 را مورد انتشار قرار داد . و در سال 2017 نیز نسخه 1.3 آن مورد انتشار قرار گرفت و روز به روز پیشرفته و به روز رسانی هم شده اند که بیشتر مورد استفاده کاربران خود قرار گرفته اند.

انوع هاست NVME را بشناسید.

هاست NVME انواع مختلفی از مدل ها را دارند. و در این قسمت این انواع را نام می بریم که با انواع و تعداد آن ها آشنا بشوید و هر زمان از هاست استفاده داشتید بدانید کدام یک از نوع به کار شما می آید و نیاز رایانه های شما است.

انواع هاست NVME چیست؟  در زیر تمام آنها را نام برده ایم:

 • سرور های مجازی هاست NVME
 • سرور های اختصاصی هاست NVME
 • سرور های ابری هاست NVME
 • سرور های ایران هاست NVME
 • سرور های خارجی هاست

هاست NVME چه کاربرد های دارد؟

چنین هاستی به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارا است،  باعث شده است که این هاست را برای استفاده کنندگان خود یک راهنمای جامع و کاملی در رایانه ها قرار بدهد. شما می توانید هاست  NVME خود را در تمام قسمت هایی که مورد نیاز است در کامپیوتر خود تفکیک کنید و بعد به کار خود بپردازید.

برای شروع کار در رایانه با استفاده از هر سرور مجازی ای باید از یک هاردی استفاده کنید، که این هاست  از بهترین ها در سطح خود می باشد. با استفاده از این هاست از یک عملکرد بسیار قوی و مطمئن بهرمند می شوید. این هاست NVME  فرایندی مانند خواندن و تایپ کردن و غیره را خیلی بهتر به نسبت بقیه هارد ها انجام می دهد، و دستورالعمل های خیلی بیشتری را در دستور کار خود قرار داده است.

هاست NVME چه کاربرد های دارد؟

مزایای NVME

درباره مزایای هاست NVME چیست؟ باید بگوییم که هاست دارای چند مزایای مختلفی است ، که هر کدام بسیار مفید و سودمند می باشند و در این قسمت از این مزایا های کاربردی NVME مطالبی را مطرح می کنیم؛

مزایای هاست NVME  عبارتند از :

 • هاست دارای سرعت بسیار بالا و قوی ای می باشد
 • مصرف هزینه مالی مناسب تر این هاست دارد
 • غیر قابل فرار و ماندگاری بالا در نگهداری از اطلاعات دارد
 • مصرف انرژی کم بسیاری را دارا است
 • نوآوری های در هوش مصنوعی بسیار زیادی را دارد
 • یک هاست برای تجربه کاری خیلی عالی و مطمئنی می باشد
 • جزو پرطرفدار و محبوب ترین هاست های موجود می باشد
 • توانایی های در انجام کار های بسیار سنگین را هاست دارد
 • دارای حافظه کش بسیار قوی است

سخن آخر

سعی کردیم در این مقاله راجع به اینکه هاست NVME چیست؟ و چه کاربردی دارد مطالب مفید و مختصری را در خدمت شما قرار بدهیم،اگر به دنبال یک میزبان بسیار خوب و قوی ای برای رایانه های خود هستید این هاست از بهترین ها در این عرصه می باشد و با خیالی راحت از این هاست استفاده کنید و امنیت و راحتی کار خود را افزایش بدهید.

امیدواریم اگر هر زمان با این سوال هنگام استفاده از رایانه ها و کامپیوتر های خود روبرو شدید، خیلی سریع به پاسخ سوال خود با خواندن این مطلب های مهم و مفید این مقاله برسید و اطلاعات لازم را به دست بیاورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *