عملکرد هاست ابری

عملکرد هاست ابری

عملکرد هاست ابری سبب شده است که سایت های بزرگ و معتبر مانند گوگل از هاست ابری استفاده کنند و دچار کاهش سرعت یا قطعی سایت نشوند.

هاست ابری چیست ؟

هاست یا میزبان مکانی است که در آن داده ها و اطلاعات وب سایت ها آپلود می شود. برای افتتاح تمام وب سایت ها به هاست نیاز است. هاست ها دارای انواع گوناگونی شامل هاست اشتراکی ، هاست ابری ،هاست مدیریت شده ، سرور مجازی ، سرور اختصاصی ، کولوکیشن می باشند.

هاست ابری هاستی می باشد که داده ها و اطلاعات وب سایت ها را در سرورهای مجازی متعددی ، نگهداری و ذخیره می کند. لذا با خرابی یا اختلال یک سرور ، اطلاعات در سرور دیگر موجود می باشد.

عملکرد هاست ابری چگونه است ؟

سرورهای پشتیبانی وب سایت ها در هاست ابری ، در مناطق گوناگونی قرار دارند و به ارسال داده ها و اطلاعات مورد نیاز کاربران از مجاورترین سرور اقدام می کنند. زمانی که اطلاعات از نزدیکترین سروری که در دسترس است ارسال می گردد ، سرعت و آپلود وب سایت ها افزایش چشمگیری پیدا خواهد کرد.

 

عملکرد هاست ابری

هنگامی که اطلاعات وب سایت ها در سرورهای متعددی نگهداری می شوند ، مشکل کاهش سرعت وب سایت ها در اثر افزایش تعداد بازدید کنندگان ایجاد نمی شود. هاست ابری دارای قدرت لازم برای ساپورت وب سایت های طراحی شده بر اساس html  و زبان php ، می باشد و توانایی پشتیبانی از CMC  های گوناگون را دارد. این نکته را به خاطر داشته باشید که ویژگی های ذکر شده در سرورهای ابری ارزان قیمت وجود ندارد.

مزایای هاست ابری

با توجه به عملکرد هاست ابری ، مزایای زیادی را می توان از آن دریافت کرد. برخی از این مزایا موارد زیر می باشد.

استفاده مطلوب و بهینه از منابع سخت افزاری و نرم افزاری سرویس

افزایش پهنای باند شبکه میزبانی وب سایت ها و افزایش توان سخت افزاری منابع

افزایش پایداری سرویس و امکان دستیابی به down time صفر

امکان ارتقاء نرم افزاری منابع سخت افزاری وب سایت ها بدون از دسترس خارج شدن وب سایت ها

تأمین امنیت داده ها و اطلاعات و اسناد وب سایت ها

توانایی مقابله و دفع انواع حملات وارد شده بر وب سایت ها

کاهش نیاز به سرویس وب سایت ها ، به دلیل ممانعت از قطعی وب سایت ها

بالا بردن سرعت آپلود وب سایت ها

افزایش آپتایم

یکی از مزایای عملکرد هاست ابری توانایی افزایش میزان آپتایم وب سایت ها می باشد. دلیل این امر این است که زمانی که آپتایم توسط سرورهای متعددی فراهم شود ، احتمال down time  به کمترین میزان می رسد. یعنی میزان تایمی که وب سایت از دسترس خارج می شود و قطع می گردد بسیار کاهش می یابد. زیرا با خرابی یک سرور ، سرورهای دیگر خدمات دهی را انجام می دهند.

مقابله با انواع حملات

از دیگر مزایای هاست ابری مقابله بهتر با حملات وارد شده بر سایت ها می باشد. به دلیل وجود چندین سرور در هاست ابری ، این سرور میزبانی در مقابله با حملاتی که باعث مصرف زیاد منابع وب سایت ها می شود ، مقاومت و پایداری خوبی دارد.

 

عملکرد هاست ابری

این مسئله در مورد حملات تکذیب سرویس D-DoS بسیار اثربخش می باشد و موجب بالا رفتن امنیت وب سایت ها می شود.

معایب هاست ابری

عملکرد هاست ابری با مشکلات و ایراداتی نیز ، همراه است که می توان به دشواری و پیچیدگی در بک آپ گیری ، افزایش مخارج وب سایت ها و توانایی کم در مقابله با برخی از حملات هکرها اشاره نمود.

برخی هاست های ابری دارای زیرساخت های ضعیفی هستند،  پس باید در هنگام خرید هاست ابری به زیرساخت ها و تجهیزات آن توجه نمود.

آینده هاست ابری

اکثر کارشناسان تکنولوژی و فناوری بر این باورند که عملکرد هاست ابری به گونه ای است که از معایب  اندک آن در ازای مزایای فروان آن ، می توان چشم پوشی نمود.

در بسیاری از تجارت ها و کسب و کارهای بزرگ از هاست ابری استفاده می کنند. اما کسب و کارهای کوچکتر به علت بالا بودن هزینه های مربوط به هاست ابری، توانایی استفاده از آن را ندارند. این هزینه ها نسبت به سال های گذشته کاهش داشته است. اما کارشناسان انتظار دارند که در آینده بتوانند با روش ها و فناوری های جدیدتر این هزینه ها را به مقدار زیادی کاهش دهند تا امکان استفاده از سرورهای ابری برای تمام کسب و کارها فراهم شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.